05 Mart 2021 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
ZAMAN TÜNELİ
Yazı Tarihi: 26 Haziran 2020 Cuma 07:24

 

Tebessüm etmek ve selam vermek evde huzur, işyerinde iyi niyet ve başarı, sokakta mutluluk getirir.

Ülkemin ve Kentimin güzel insanları,

Lütfen selam verin ve tebessüm etmeyi o güzel yüzlerinizden eksik etmeyin.

ZAMAN TÜNELİ

Sosyal medyayı takip ediyor musunuz bilmiyorum ama elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum, ama inanın yetişmek çok zor, pandemi süresince adeta patlama yaptı ve gördüm ki o kadar yaratıcıyız ki o kadar güzel anlatımlar, o kadar güzel fıkralar, o kadar güzel fotoğraflar ve anlatımlar var ki başlayınca bırakamıyorsunuz ama birazcık ara verdiğiniz zaman da bir o kadar güzellikleri kaçırıyorsunuz.

Daha önceki yazılarımda da yazmıştım. Bu kentle ilgili o kadar güzel fotoğraflar o kadar güzel meslek, dükkan anlatımları var ki kendinizi zaman tünelinde zannediyor ve gözlerinizi kapayıp düşünmeye başlıyorsunuz. Neler varmış, ne meslekler, ne kadar çok güzel insanlar anlatmak gerçekten çok zor ama düşünmek ve zaman tüneline girmek o kadar güzel. Bu kentte ne kadar güzel insanların olduğunu ve o güzel insanların güzel çocuklarını tanıyorsunuz. Ve diyorsunuz ki vay be bu çocuk bizim komşunun çocuğuymuş, o gittiğimiz dükkan onlarınmış. Zaman tünelinde geziyorsunuz. Okuyun, gezin sosyal medyayı, ama birisi var sizi eskiye götürdüğü kadar yenilikleri de ayağınıza getiriyor. Fıkra ve komik karikatürleri onun sayfasından izleyin ve ara ara yapılan tatlı atışmalarını okuyun. Bir ağabeyimizin sayfasına girin. Bu kentin sabah akşam günün 24 saat fotoğraflarını görürsünüz, tarihe notlar ve fotoğraflar bırakıyor. Bir kardeşimiz var sayfasında bir fotoğraf paylaşıyor, arkadaşlarıyla başlıyorlar yazışmaya okumaya doyamıyorsunuz. Yazdığı ve paylaştığı fotoğrafları olay yaratıyor, gündem belirliyor. Bir kardeşimiz var bir başlıyor bu benim babamdı diyor, bütün tanıdıklarımızın babalarını tanıyoruz. Bir başlıyor bu benim babamdı bu işi yapıyordu diye tüm tanıdıklarımızın babalarını ve mesleklerini tanıyoruz, zaman tüneline giriyoruz. Bir ağabeyimiz var kentimiz dahil gezdiği her yerden sektirmeden Günaydın diyor tüm takipçilerine, iyi akşamlar diliyor bıkmadan usanmadan. Sosyal medyada gezmeye başladığınızda ne kadar çok cevher olduğunu anlıyorsunuz zaman tünelinde. Bu Kentin tarihini öğreniyor ve gelecek nesillere o kadar güzel bilgiler bırakıyorlar ki, evet girin sosyal medyaya ve göreceksiniz.

Burada isim vermeden yazmaya çalıştım, ama biliyorum ki sizler de onları çok iyi tanıyorsunuz. Yine bu Kentte öyle biri de var ki kendini yeşile, doğaya adamış, adım adım bu kenti olduğu gibi tüm Trakya’yı adım adım gezerek doğaya sahip çıkmaya, doğayı bozdurmamaya çalışıyor.

Biliyorum şimdi düşünüyorsunuz ben bu Kent için ne yapabilirim. Çok şeyler yapabilirsiniz. Düşünün, okuyun, kitap okuyun, gazete okuyun ama okuyun.

Öğreniyoruz. Biliyoruz. Yaşadık ama bilmeyen yaşamayanlar öğreniyorlar, araştırıyorlar. Anlatıyorlar, Teksas, Tom Miks’i anlatıyorlar, Tex Willer’i Kinova’yı, Doktor Sallaso’yu, Red Kit ve Dalton kardeşleri, TenTen’i anlatıyorlar. Çelik çomak oyununu anlatıyorlar. 5 Taş,16 Taş’ı anlatıyorlar. Yazmakla bitmiyor. O kadar unutulmuş oyunlar, kitaplar varmış ki.

Sabahları mutlaka gazetemi alır ve öncelikle köşe yazılarını okuya okuya işime giderim. Yıllarca sporun içinde olmama rağmen spor sayfasına bakmak en son aklıma gelir. Yine 23 Haziran tarihli gazetemi okurken artık Murat kardeşim aklıma geliyor, komik karikatürlere bir o kadar dikkatli bakmaya başladım. Ve gazetede bir köşe yazarında her gün komik karikatür bulunuyor. Ama o gün güzel de bir fıkra vardı onu da burada yazıma son vermeden yazmadan geçemeyeceğim. Bu hafta da kalın sağlıcakla

AKIL HASTASI(Alıntı)

Bir Güney Amerika ülkesinde, devlet başkanı akıl hastanesini dolaşıyormuş. Koğuşta bir hastanın kendisine çok dikkatli baktığını görünce yanına yaklaşmış;

“Hayrola, beni tanımadın mı?

“Hayır, tanımadım, kimsin sen?

Başkan tebessüm etmiş:

“Ben Haşmetlü Devletimizin Başkanıyım”

Akıl hastası gülmüş:

“Ben de böyle başlamıştım ama sonra buraya getirdiler.”

Bu yazı 1187 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter