16 Ağustos 2022 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
VEFAT
Yazı Tarihi: 03 Temmuz 2020 Cuma 07:41

Tebessüm etmek ve selam vermek evde huzur, işyerinde iyi niyet ve başarı, sokakta mutluluk getirir.

Ülkemin ve Kentimin güzel insanları, lütfen selam verin ve tebessüm etmeyi o güzel yüzlerinizden eksik etmeyin.

VEFAT

Mimar, Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Abidin YILDIZ’ın ve Kardeşi Bekir YILDIZ’ın anneleri Necmiye YILDIZ 01.07.2020 tarihinde vefat etmiş, cenazesi 02.07.2020 Perşembe günü Sokollu camiinden kaldırılarak defnedilmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet geride kalan yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Bu pandemi sürecinde maalesef o kadar çok tanıdıklarımız vefat etti, etmiş ki bir çoğunu birçoğumuz duyamadık, haberimiz olmadı, nedeni cenazeler sadece birinci derece yakınları gelsin denerek haber dahi verilemiyordu. Bu da birçok vatandaşımızı bildik, tanıdık dost, yakın, arkadaşlarının vefatlarından habersiz bırakıyordu ve bıraktı da. Pandemi her şeyde olduğu gibi vefat olayında da bizleri üzdü. Duyamadıklarımız, haberimiz olmadan vefat eden tüm dost ve yakınlarımıza Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun.

TFF KARARLARI

Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva'da yaptığı toplantı sonucunda toplantıya katılan kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu'na bırakmışlar. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş ve TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynanmamasına karar verilmiştir.

TFF'nin 2.Lig,3.Lig ve Spor Toto Bölgesel Amatör liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklayacaklardır.

ASKF ve KIRKLARELİ FUTBOL İL TEMSİLCİLİĞİ

Bu yıl içinde yapılması gereken Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu seçimleri için adaylar çalışmalarına başlamışlar. Kararı seçim yapıldığı anda Kulüplerimizin değerli delegeleri vereceklerdir. ASKF Tüzüğü birçok kulüp Yöneticisi ve ASKF Yönetiminde görev almış Yöneticilerde dahi yoktur. Hangi STK olursa olsun seçimleri bu Tüzüğe göre yapılır. Ancak ne hikmetse bu Tüzük verilmesi gereken üye Kulüplere dahi verilmiyor, ne amaçla verilmek istenmemesi de bilinmiyor.

Mevcut ASKF ve atattırdığı İl Temsilcisi sezon içinde belgeli oynatılmaması gereken asker futbolcu oynatılmasının hatalı kararını kendilerinin vermeleri gerekirken dahi net olarak verememiş, topu Ankara’ya atmışlardır. Ama Hakeme küfreden, rakip futbolcu ile kavga eden daha doğrusu birçok disiplin kararlarındaki kararları verirlerken nedense asker futbolcu oynatma kararında topu Ankara’ya atmışlardır.

Bu işleri yapması gereken atattırılan İl Temsilcisi ki futbolun F sini bilmeyen, futbolu sadece TV ve kahve sohbetlerinde arkadaşlarından duyan ve seçimle gelmesi gereken kişi 2 dönemdir Kulüplerin bilgisi olmadan atattırılmıştır. Çünkü bir dönem önce yapılan seçimde zoraki 4 oy’la seçimi kazandığında ve rakibi Muhittin BİLGİÇ veya bir başkasının aday olmasından çekindiklerinden seçime gitmemişler, Futbol Federasyonu’nun Futbol İl Temsilcisinin göreve gelmesi talimatına uymamışlardır.

Talimat çok açık ve net olarak der ki; Futbol İl Temsilcileri göreve seçimle gelirler.

TFF tarafından İl Temsilciliği seçiminin yapılmasına gerek görülmeyen illerde Futbol İl Temsilcisi TFF tarafından atanır. (Acaba 2 dönemdir Futbol Federasyonu neden seçim yapılmasına gerek görmemiştir. Kulüpler seçmesini bilmiyor mu, Kendileri seçemiyor mu? Neden seçim yapılmasına gerek görülmemiştir)

Yine Talimat der ki; Futbol İl Temsilciliği seçimleri 2 yılda bir Temmuz – Ağustos aylarında o ilde tescilli futbol kulüplerinin birer temsilcisinin katılımı ile yapılır.

ÖZET OLARAK;

İl Temsilcisi seçimi bir önceki sezonda faal olan kulüplerin temsilcilerinin yarısından bir fazlasının katılımı ile toplanır. Birinci toplantıda çoğunluk sağlanamazsa ikinci toplantıda çoğunluk aranmaz.

İl Temsilcisi seçimi ikinci toplantıda da gerçekleşmediği takdirde, bu durum yapılamama nedenleri de belirtilmek suretiyle Futbol Federasyonuna bildirilir. Bu durumda atama Futbol Federasyonunca yapılır.

Yine az da olsa İl Temsilciliği için de bir şeyler söylemem gerek, bana göre yıllardır geriye giden İl’imiz futbolu yeni ve dinamik bir ASKF Yönetimi ile ve seçilecek, futbol oynamış, hakemlik, teknik adamlık yapmış, spor akademisi bitirmiş futbolla yoğrulmuş birini de İl Temsilcisi olarak seçerler. Kulüplerin seçme haklarını ellerinden alıp atattırılan eskimiş futbolu bilmeyen atattırılmıştan kurtulurlar.

BİR FIKRA

Genel Müdür, öğle arasında yeni atandığı kurumun lokalinde fıkra anlatıyor;

Çevresindekiler de kahkahalarla gülüyordu. Anlatılanlara kayıtsız kalan birini fark eder ve sorar:

- Sen neden gülmüyorsun, anlamadın mı espriyi?

Aldığı cevap:- Ben sizin kurumunuzda çalışmıyorum.

Bu yazı 30804 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter