05 Mart 2021 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Cengiz Gürkan
SAFRANIN MS ÜZERİNDEKİ ETKİSİ
Yazı Tarihi: 06 Temmuz 2020 Pazartesi 07:29

MS için başka bir isim multipl sklerozdur. Tip 1 diyabet gibi MS de otoimmün bir hastalıktır. Enflamasyon sonunda beyin ve omurilikteki sinir hücrelerinin miyelin kılıflarında ciddi hasara neden olur. Vücuttaki bu hasar, vücuttaki ortamda birçok nöral reaksiyonun gerçekleştirilmesini zorlaştırır. Fiziksel belirtiler MS'in dış belirtilerinden biridir. Üriner kontrol bozuklukları, diplopi ve karıncalanma, el ve ayak parmaklarında karıncalanma ve karıncalanma, kas güçsüzlüğü ve uyuşukluk, uyuşukluk ve depresyon, hareket ve denge sırasında izolasyon eksikliği ve izolasyon ve izolasyon, MS bu belirtilere sahiptir. Hastalığın kesin nedeni henüz bilinmemekle birlikte, insanlarda MS için ana mekanizma miyelin kılıfını oluşturan hücrelerin bir hastalığıdır.

Son yıllarda, araştırmacılar safran ve MS arasındaki bağlantıyı keşfetmek için deneyler yaptılar. Deneyler iki farklı ülkede, Hindistan ve ABD'de gerçekleştirildi ve doktorlar sonunda MS'in safran ile tedavi edilebileceği sonucuna vardı. Safrandaki crocin, MS'yi iyileştirmek ve tedavi etmek için çok yararlıdır. Safran crocin'in diğer özelliklerine sahip olmak istiyorsanız safran tüketin. Ancak safran tedavisinin MS hastaları üzerindeki etkisi ile ilgili olarak, krokinin vücuda girmesiyle yağ üretildiğini söylemeliyiz. Üretilen aynı yağ, beyin hücreleri için tam bir yalıtkan olabilir. Son olarak, safran çayı tüketerek vücudunuzdaki diğer hücrelerin koruyucu kapağının zarar görmesini önleyebilirsiniz. MS'de, vücudun sinir hücresi koruyucularının çoğu yok edilir ve düzenli ve düzenli safran tüketimi ile sinir hücreleri normale döner.

Depresyon zihni etkileyen ve MS'i daha ciddi hale getiren hastalıklardan biridir. Safranın depresyon üzerinde azaltıcı etkisi olan sağlık üzerindeki olumlu etkilerini iyice inceledik.

Bu otoimmün hastalığın yayılmasını önlemek için, tam sağlık elde etmek için safran tüketmelisiniz.

 

Bu yazı 2169 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» Keçiboynuzu tozu faydaları nelerdir? Neye iyi gelir?
» Sığır Kuyruğu Otu
» ARDIÇ YAĞI
» Nöbet Şekeri
» Öğütülmüş üzüm çekirdeğinin faydaları saymakla bitmiyor
» Üzerlik tohumunun faydaları
» KEREVİZ (APIUM GRAVEOLENS) BİTKİSİ
» DEFNE TOHUMUNUN MÜTHİŞ FAYDALARI
» BAL-TARÇIN KARIŞIMINDAN GELEN ŞİFA
» KENEVİR TOHUMUNUN FAYDALARI
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter