07 Ağustos 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Necati KAYHAN
AŞKIN ÖMRÜ
Yazı Tarihi: 06 Temmuz 2020 Pazartesi 07:33

Güzelliğin sonu çirkinliktir. Gençliğin kaderi solmaktır. Hayat ağır ağır çürümekten başka bir şey değildir. Her gün ölüyoruz. Peki ne yapıyoruz? Sürekli erteliyoruz. Anne-babamıza onları ne kadar çok sevdiğimizi söylemiyoruz. Sıkıca sarılmıyoruz. İş, para, kariyer diye gözümüz dönmüş. Sevgilimizi haftada bir gün zor görüyoruz. Eşimizle çıkacağımız tatili 20 kere planlıyoruz, 21’ncide gitmeyeceğimizi biliyoruz. Bebek istiyor ama kendimize layık bir eş bulamıyoruz. Bulduklarımızı kısa süre sonra diğerlerinin yanına rafa kaldırıyoruz. Reddedilmekten korkup “Seni seviyorum” diyemiyoruz. Arkadaşlarımızla randevularımızı öncelikli ertelenecekler listesine koyuyoruz.

Aldatıyoruz, aldatılıyoruz ve başkasını bulamam diye yalanlarla yaşıyoruz. İşsiz kalan arkadaşlarımızı arayıp solmuyoruz. Karanlık kış günlerinin ardından parıldayan güneşi, plaza camlarının arkasından izliyoruz. Yağlı, kızarmış, kanserojen demeden, bilerek ve isteyerek ha bire yiyoruz. Her Pazartesi  rejime başlayıp Salı sabahı bırakıyoruz. Sigara dumanını oksijenden daha büyük zevk duyarak ama bırakmayalım diyerek içimize çekiyoruz. Kahve, çay, çikolata tüketiminden vazgeçmeyip selülit kremlerine ve mide haplarına servetimizi yatırıyoruz. Spor salonlarının broşürlerini arşivleyip işten güçten bir türlü gidemiyoruz.

HER ŞEY YETERLİ OLSUN

Seni ayakta tutacak kadar güzelliklerle dolu bir yaşam sürmeni dilerim.

Aydınlık bir bakış açısına sahip olmana yetecek kadar güneş diliyorum.

Güneşi daha çok sevmene yetecek kadar yağmur diliyorum.

Ruhunu canlı tutmaya yetecek kadar mutluluk diliyorum.

Yaşamdaki en küçük zevklerin daha büyükmüş gibi algılanmasına yetecek kadar acı diliyorum.

İsteklerini tatmin etmeye yetecek kadar kazanç diliyorum.

Sahip olduğun her şeyi takdir etmene yetecek kadar kayıp diliyorum.

Son “Elveda”yı atlatmana yetecek kadar “Merhaba” diliyorum.

Aborjinlerin Duası

MAÇLAR OYNANMAYACAK

2, 3’üncü lig, BAL, tüm bölgesel amatör liglerin koronavirüs yüzünden yarıda kalan oynanmayan maçlar bu yıl oynanmayacak.

Aslında çok daha evvel bu kararların verilmesi gerekirdi. Ama hastalığın bu kadar uzun süre canlı kalması tüm kurumları ve tüm kulüpleri şaşırttı.

Mesela bu yıl Kırklareli Amatör Küme’de bulunan ve ilk defa bu yıl ikinci amatör kümede mücadele eden ve yaptığı maçlarla lig lideri olan Pehlivanköy’e bağlı Kuştepespor’un bence hakkının yendiğine inanıyorum.

Tabi yalnız benim teknik direktör olduğum Kuştepespor haksızlığa uğramış değil, öteki gruplarda da aynı bizi gibi lider olanlar da haksızlığa uğradı. Covid19’un yayıldığı ilk günden itibaren bu hastalığın yayılacağına kimse inanmadı. Ve bu yüzden yalnız biz değil tüm dünya binlerce insanı kaybetti. İnsanlarımız evde kal sözlerine bir türlü inanamadı veya inanmak istemedi. Asker uğurlamaları, nişanlar, düğünler, mesafeye uymayanlar, temizliğe dikkat etmeyenler yüzünden hastalık yayıldıkça yayıldı. Virüs, dil, din, ırk, renk, zenginlik, fakirlik ve çok bildiğini sanıp da hiçbir şeyden anlamayan insanlarımızın “Virüs neymiş be! Ben o virüsü yerim be” hiçbirini tanımadığı gibi ekonomik yönden de sıfıra indirdi. Efendim evde kalınca beyefendiye odanın duvarları üstüne üstüne gelirmiş. Nefes alamazmış. Dua edelim de bu kayıplarla Yüce Rabbim yetinelim. 2. dalga  gelince seyret o zaman gümbürtüyü.

Bu yazı 355 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» İNSAN VE DÜNYA
» ITRİ
» ISSIZ TEPEDE 3 MEZAR
» ŞANSSIZ ADAM
» 1966 YILINDAN BİR ANIM
» ÜÇ AKÇE FAZLA
» BİR BARDAK SÜTÜN HATIRI
» Li-Li
» DEREYE UÇAN BÖREK TEPSİSİ
» ATIN KUYRUĞU
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter