05 Mart 2021 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Binnur Güdücüler
TÜRK ULUSU ATATÜRK'Ü UNUTMAMIŞTIR VE UNUTMAYACAKTIR 
Yazı Tarihi: 10 Kasım 2020 Salı 07:47

Yüce Atatürk, yüklendiği tarihsel görevle, Ulusun yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş, dünyanın yeniden biçimlenmesinde önemli rol oynamıştır. Yaşarken de, ölümünün ardından da, insanlık için esin kaynağı olmayı sürdürmüştür.

Savaşımı ve çağdaşlaşma atılımlarıyla başka uluslara da yol gösteren Atatürk, ülküleri, düşünce sistemi, yaşamı, başarıları, üstün kişiliği, barışçı kimliği ve geride bıraktığı yıkılmaz eseriyle tarihe damgasını vurmuş, dünyada saygınlık kazanmıştır.

Atatürk, yok edilmek istenen Türk Ulusunu, aynı ülküler çevresinde toplayarak, yanmış, yıkılmış yurt topraklarında, çağdaş dünyanın değerlerini benimsemiş, yeni ve bağımsız bir devlet kurmuş, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımıştır.

Yüce Atatürk, hiçbir şeyi olanaksız görmemiş, sorunlara gerçekçi ve bilimsel yaklaşımlarla çözümler üretmiştir. Ulusunu çok iyi tanıyan, seven ve ona güvenen Büyük Önder, toplumun gelişme ve çağdaşlaşma doğrultusunda, en uygun seçenekleri benimsemiş ve uygulamıştır.

Cumhuriyet başta olmak üzere tüm başarılarını kendisine değil, Türk Ulusuna mal eden Atatürk, üstün nitelikleriyle her zaman öncü ve örnek olmuş, insanımızın refahı ve mutluluğu için çalışmış, bu uğurda hiçbir özveriden kaçınmamıştır.

Bugün Ulus olarak yapmamız gereken, Yüce Önder'in yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir. Atatürk'ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu budur.

Atatürk'ü anlayan, düşüncelerindeki derinliği kavrayan, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde yaşamını biçimlendiren kuşaklar, Türkiye Cumhuriyeti'nin her dönemde ayakta kalmasının, bağımsız, çağdaş, ulusal bir devlet olarak varlığını sürdürmesinin en büyük güvencesi olacaklardır.

Türk Ulusu, Atatürk'ü unutmamıştır ve unutmayacaktır. Ulusumuz, ilke ve devrimlerine, düşünce sistemine ve Cumhuriyetimize her koşulda sahip çıkacak, ülkülerini gerçekleştirmek, gösterdiği hedeflere ulaşmak için elbirliğiyle çalışacaktır.

Bıraktığı eserin büyüklüğünün ve sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Ulusu, bağımsızlık savaşımızın önderi, lâik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk'ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir.

Türk Ulusu, her 10 Kasım'da olduğu gibi bu yıl da, aydınlık Türkiye'nin kurucusu Atatürk'e sevgisini, saygısını ve bağlılığını içten duygularla göstermektedir.

Bizlere tam bağımsız, lâik, demokratik, çağdaş bir devlet armağan eden Yüce Atatürk, Ulusumuzun varlığıyla özdeşleştirdiği, yüreğinde erişilmez kıldığı Ölümsüz Önderimizdir.

Ulusumuz, Yüce Ata'sıyla kıvanç duymakta, insanlığa mal olmuş bir önderi yetiştirmenin övüncünü yaşamaktadır.

Çağdaş Türkiye'nin kurucusu, büyük devrimci ve devlet adamı Atamızın aramızdan ayrılışının 82. yılında, bir kez daha saygı ve gönül borcuyla anıyoruz.

Sevgiyle sağlıcakla kalın

 

Bu yazı 1946 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» CEHALET VE EĞİTİM
» ÇOK ŞEYİ ÖZLÜYORUZ
»   ŞİŞŞT  SAKİN  OL !
»   YÜREĞİMİZİ  EĞİTMEK
» TENCERE DİBİN KARA…            
» Hepimiz, Birbirimizden Sorumluyuz!
» SÜRÜDEN BİRİ OLMAK YA DA OLMAMAK!
» GÖREV ANLAYIŞI
» KAPLUMBAĞA SABRI VE BİLGELİĞİ
» ÖĞRETMENİM
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter