05 Mart 2021 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Necati KAYHAN
FIKRALAR
Yazı Tarihi: 23 Kasım 2020 Pazartesi 07:45

NEREM AĞRIYOR?

Temel doktora gitmiş. "Hastayım doktor, çok hastayım, vücudumun her yeri ağrıyor, nereme dokunsam sızım sızım sızlıyor, dökülüyor..."

Doktor, "Nasıl hastalık o, tüm vücudunu saran, ağrıtan?"

Temel parmağının ucuyla kafasına dokunmuş. "Ay ay ay..."

Sonra göğsüne parmağını basmış ve yine acıyla bağırmış. Sonra beline dokunmuş. Yine acıdan allak bullak olmuş, sonra bacaklarına...

Temel parmağını neresine dokundursa ağrıyla irkiliyormuş... Doktor daha fazla dayanamamış, "Bak oğlum senin parmağın kırık...

 

 

TAMİRCİ VE DOKTOR

Dünyaca ünlü kalp doktorunun arabası bozulmuş ve arabasını tamire götürmüş... Tamirci arabanın kaputunu açmış ve Doktora dönerek:
-Size bir şey soracağım… Ben ve siz hemen hemen aynı işleri yapıyoruz… Örneğin ben şimdi özenle kaputu açacağım bir bakışta problemin nerede olduğunu anlayacağım, kapakçıkları temizleyeceğim, gerekirse kabloları ve motor yağını değiştireceğim… Hatta çok gerekli ise motoru çıkarıp yerine yenisini takacağım… Söyler misiniz siz nasıl oluyor da milyon dolarlar kazanıyorsunuz ama ben meteliğe kurşun sıkıyorum?
Bunun üzerine Doktor tamircinin kulağına eğilmiş ve şöyle demiş :
– Bunların hepsini motor çalışırken yapabilir misiniz?

 

 

KAN NAKLİ

Kayseri’ye gelen bir Amerikalı aniden rahatsızlanır ve hastaneye kaldırılır. Çeşitli muayenelerden sonra kan verilmesi icab eder. Anonsla kan aranmaktadır.

Bunu duyan bir Kayserili kan vermek üzere hastaneye gider. Bin dolara bir ünite kan vermeyi kabul eder. Kanı verir ve parayı alır.

Bir saat sonra yeniden kan gerekir, Kayserili yine kan verir bu sefer Amerikalı beş yüz dolar teklif eder. Kayserili ise aynı ünite kana bin dolar vermişken şimdi neden beş yüz dolar veriyorsun deyince, Amerikalının cevabı ilginç olur.

-Çünkü, artık bende bir Kayserili kanı taşıyorum, istenenin yarısını veririm.

PATRON KİM?

Şirket müdürü çalışanların direktiflerini görmezden gelmesinden ve başlarına buyruk iş yapmalarından usanmış ve bir gün bütün çalışanlarını toplamış ve arkasındaki panoya;

‘Burada patron benim!’ yazan bir tabela asmış.

Herkes toplanıp da toplantı başladığında sekreter aceleyle içeri girmiş, herkesin duyabileceği bir şekilde konuşmuş;

‘Müdür bey, karınız aradı, evden aldığınız tabelayı derhal geri istiyormuş’

 

SÖZÜNDE DURMAK

Zenginin biri ölümüne yakın, biri doktor, biri papaz, diğeri avukat olan üç yakın arkadaşını çağırmış yanına... Bir ricada bulunmuş:

“300 bin dolarlık tasarrufum var... Bunu öteki dünyaya götürmek istiyorum. Ama kimseye güvenemiyorum. Size şimdi 100'er bin dolar veriyorum. Bu paraları ne olur ben gömülürken kefenimin içine koyuverin.”

Adam ölmüş. Üç arkadaş verdikleri sözü yerine getirmişler. Bir süre sonra doktor vicdan azabına yakalanmış. Diğer iki arkadaşını çağırarak:

“Hastanenin acil ihtiyacı vardı... Onun için 100 bin doların 20 bin dolarını hastaneye sarf ettim, kefene 80 bin dolar koydum.” demiş.

Bu itiraz üzerine Papaz da cesaretlenmiş:

“Ben de aynı günahı işledim... Paranın yarısını kilisenin inşaatına ayırdım. Kefenin cebine ancak 50 bin dolar koyabildim...”

Avukat diğer iki arkadaşını uzun uzun kınayıp ayıpladıktan sonra şöyle demiş:

“Ben sözümü aynen yerine getirdim... Kefene 100 bin dolarlık çek koydum!..”

Bu yazı 593 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KAYBOLAN İNGİLİZ ALAYI
» TOK SARAYDA, AÇ FIRINDA
» MERİNOS HALI
» BAŞKOMUTANA İKRAM EDİLEN TAVUK
» SAVAŞTAN SONRA NE YAPTILAR ?
» VEHBİ KOÇ’TAN GENÇLERE ÖĞÜTLER
» ÖLÜMSÜZ DEĞİLSİNİZ, KEFENİN CEBİ YOK
»  LÜLEBURGAZSPOR KONGRESİ NE OLDU?
» ÇİFTLİKTEKİ YANGIN
» YAŞAMA SEVİNCİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter