13 Mayıs 2021 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Necati KAYHAN
YENİ YIL GEÇTİ AMA!
Yazı Tarihi: 13 Ocak 2021 Çarşamba 06:29

Yeni yıl geçti ama ne yazık ki Covid-19’un akıbetine uğradım… Hastane, hastane doktor, doktor dolaşıp her hastanede 2 gün, bazen üç gün, bazen 15 gün tedavi oldum.

Filmler çekiliyor, kan tahlilleri yapılıyor, beyin filmi çekiliyor, neredeyse her yerimi kontrol ettiler, bir film gibi uzadıkça uzadı.

Eh hastayken yazı mı yazılır gazeteye. İyi olduğum zamanları bir hatırlayın lütfen:

Fethiye ilçesinde 15-20 gün çocuklarımın yanında kaldım. Her gün yazdığım yazıları gazeteme yolladım.

Bir ara hastanede 6-7 gün yattıktan sonra evde otururken telefon geldi Yusuf Amcam’dan (Erel); “Necati oğlum, sen neden gazeteye artık yazı yazmıyorsun. Ben senin yazıların için alıyorum bu gazeteyi.”

Neyse durumu ona izah ettim. Ve bir ara yine yazmaya devam ettim. Birkaç gün sonra gözlükçü dükkanının önünden geçerken “Hocam gel bakalım, yazmaya başlamışsın,” dedi. Memnun olduğunu iletti.

Çok şükür gittiğim hastanelerde hiçbir bulguya rastlanmadı. Yalnız ameliyat olduğum sol bacağımın iyileşmesinin biraz zaman alacağını bana ilettiler.

Tüm hastanelerde benimle ilgilenen doktorlar “Necati ağabey, inan hiçbir şeyin yok. Yalnız bol bol su iç, kan değerlerin biraz bozuk!” dedi.

Yapılan tüm tahlillere göre öyle büyütülecek bir rahatsızlığım yokmuş. Öyle olmasa hastaneler beni 2 gün ile 7-8 gün hastanelerde yattıktan sonra taburcu ederler miydi?

Ayağım benim için en büyük engel. Sol ayağımdan, sol dizimden ameliyat oldum.

Ameliyat öyle 3-5 ayda iyileşen bir ameliyat değildi ki. Evimin önünde günde iki defa yürüyüş yapıyorum. Evimin üçüncü kat olması dolayısı ile tek bastonla her gün 34 basamak aşağıya iniyor, yürüyüş bittikten sonra da 34 basamak yukarıya çıkıyorum.

Kolay iş değil bu iş.

Ben, bu sakatlığı merdivenden düşüp olmadım. Bu hatıra bende sırf Lüleburgaz’ı ve Lüleburgazspor’u Türkiye’de tanıtalım diye oldu.

Yabancı futbolcular dünyanın parasını aldılar Lüleburgazspor’dan, sıra yerli futbolculara geldi mi “Necati sen ne için para istiyorsun? Sen Lüleburgazlısın, sonra öğretmenlikten maaş alıyorsun.”

Ama biz yine sesimizi çıkarmıyorduk.

FATURA-FIKRA

Fransa’da kendisine büyük bir mağazadan yılbaşı hediyesi olarak pahalı bir kürk satın alan sosyetik kadın, mağaza müdürüne; “Bu kürk için sizden dört ayrı fatura rica edeceğim. Birincisi, 500 Euro olsun. Bu faturanın bedelini ben ödeyeceğim. İkinci fatura 800 Euro olacak. Bunu kocama gösterip parasını alacağım. Üçüncüsü 1000 Euro olsun. Bunun bedelini sevgilimden isteyeceğim. Dördüncüsü 2000 Euro olsun. Onu da arkadaşlarıma göstereceğim.”

Bu yazı 547 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» SON DAKİKA
» İKİ KARDEŞ
» 700 YILLIK ALTIN ÖĞÜT
» YASAL VE MANTIKLI (FIKRA)
» “LEYLAKLARI GÖRMENİZİ İSTERDİM”
» YUMURTA
» KRAL, MÜNECCİM ve EŞŞEK
» KÖR TALİH
» BRAVO KIRKLARELİ’YE!
» KUYRUK ACISI
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter