23 Nisan 2021 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Dyt. Yaren ÖZTEMEL
KİLO VERMEK İÇİN HAZIR MISIN?
Yazı Tarihi: 30 Mart 2021 Salı 06:48

Hormon düzensizliği, iş veya ev değişikliği gibi bir çok faktör kilo almamıza sebep olurken kilo verme sürecinde de hormonlardaki düzensizlik ve duygusal durum etkilidir. Yapılan araştırmalara çerçevesinde birkaç soru ile kilo vermek için hazır mıyız hep birlikte öğreneceğiz.

  • Yeme alışkanlıklarımda ve fiziksel aktivitemde kalıcı değişiklikler yapmak hem şu anki kilonuzun ideal değerlere ulaşmasında hem de bundan sonraki kilonuzu koruma oldukça etkili olacağını farkında olmalısınız. Kamp şeklinde olan 2-3 ay süren yaşam tarzı değişiklikleriniz alacağınız sonuçta kısa süreli farklılıklar görmenizi sağlayacaktır. Beslenmenizi ve aktivite planlarınızı oluştururken sürekli yapabileceğiniz ve keyif alabileceğiz değişimleri oluşturmalısınız.
  • Çok fazla ve hızlı bir şekilde kilo vermek sizleri mutlu eden bir konu olmamalıdır. Bu süreçte önemli olan nokta bir önceki haftanıza baktığınızda sağlığınız için doğru olmayan bir davranışı değiştirmenizdir.
  • Hızlı kilo vermek bir başarı değildir. Gerçek başarı sağlığınız için attığınız bir adımdır.
  • Başkasının söylemleri sizi rahatsız ettiği için değil, siz istediğiniz için kilo vermelisiniz.
  • Diyet yapabilmek için tek ihtiyacınız olan şey uzmanından neler yapmanız gerektiğini öğrenmek olacaktır, sizleri her saniye gözlemleyen birisine ihtiyacınız yok, tek ihtiyacınız olan şey kendinize güvenmek.
  • Stres seviyenizin yüksek olduğunu bir zamanda diyete başlamak stresi seviyenizi daha da tetikleyebilir. Stres durumunuzu dikkatli bir şekilde değerlendirdikten sonra programa başlamanız çok daha etkili olacaktır.

Eğer yukarıda yer alan maddelerin büyük bir çoğunluğuna katılıyor ve onaylıyor iseniz diyete başlamak için doğru bir zaman.

Yukarıda yer alan maddelerden sadece 2-3 tanesini onaylıyorsanız, diyete başlamak için nedenlerinizi ve yaklaşımlarınızı gözden geçirebilir ve bir profesyonelden öneri olabilirsiniz.

 

 

Bu yazı 1308 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» RAMAZANDA BESLENME ÖNERİLERİ
» KİLO VERMEK İÇİN HAZIR MISIN?
» SEBZE SEVMEYENLERDEN MİSİN?
» KAHVE TÜKETİMİ
» YEME SÜRESİ KİLOM ÜZERİNDE ETKİLİ Mİ?
» HER PAZARTESİ DİYETE BAŞLIYORUM...
» EKMEKTEN KAÇARKEN TATLIYA TUTULDUM!
» İŞLENMİŞ GIDALAR NEDEN DAHA FAZLA YEME HİSSİ UYANDIRIR?
» HANGİ VÜCUT TİPİNE SAHİPSİN?
» YILBAŞI AKŞAMI İÇİN ÖNERİLER
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter