23 Ocak 2022 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Mahir KÖK- Emekli Tuğgeneral
Atamızın emaneti cumhuriyetimiz 98 yaşında
Yazı Tarihi: 29 Ekim 2021 Cuma 05:12

Değerli dostlarım,

29 Ekim 1923’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün en büyük eserim dediği Cumhuriyetimiz bugün 98 yaşında. Hepimize kutlu olsun.

Milletimizin karakterine, yetenek ve göreneklerine, yaratılışına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyet idaresidir. Çünkü Cumhuriyet; yüksek ahlaki değer ve niteliklere sahip bir yönetim şeklidir. Cumhuriyet fazilettir; özgürlüktür; bağımsızlıktır; uygarlaşmadır; modernleşmedir ve de çağdaşlaşmadır. Ruhu laik olmaktır, amacı demokrasinin yaratılması ve yaşatılmasıdır.

Bağımsızlığımızın, milli birliğimizin, bölünmez bütünlüğümüzün, mutlu bir vatandaşlık ülkümüzün ve barış içinde yaşamamızın, dünya düzeninin bayraklaşan ismi olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürümeyi büyük bir onur ve gurur vesilesi sayıyoruz. Bilim ve akıl rehberliğinde ilke ve inkılaplarından büyük güç ve ilham alıyor ve hedef gösterdiği yolda onurla yürüyoruz.

Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatacak olan bizler bugün bu topraklarda; hür, özgür ve tam bağımsız yaşamamızı sağlayan Cumhuriyetimizi kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle sevgi, saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. Bugün Cumhuriyetimizi 98 yaşına getirdik. Sonsuza kadar yaşatacağız.

Saygılarımla.

 

 

Bu yazı 4193 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» Atamızın emaneti cumhuriyetimiz 98 yaşında
» Zafer Bayramımız kutlu olsun
» 2021 yılına girerken
» ATATÜRK ÖLMEDİ, İÇİMİZDE YAŞIYOR
» Kul olmaktan kurtularak, özgürce yönetime katılmanın yolu: Cumhuriyet İdaresi
» Kul olmaktan millet olmaya giden yol!
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter