16 Ağustos 2022 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Necati KAYHAN
İKİNCİ AYAĞIMDAN DA AMELİYAT OLDUM
Yazı Tarihi: 18 Kasım 2021 Perşembe 06:29

Geçen yıl sol ayağımdan ameliyat olmuştum. Çok şükür onun arızalarını giderdim ama sağ ayağımda da arıza vardı. Ondan da ameliyat oldum geçen Pazartesi. Yarım saat kadar sürdü. Ameliyattan kalkınca doktorlar sizi hemen yürütüyorlar.

Bir iki gün hastanede yatıyorsunuz. Evde nasıl masaj yaparım diye düşündüm. Size şunu özellikle tavsiye ediyorum; bol bol yürüyün. Oturduğunuz yerde ayaklarınızın altına cam şişe koyarak çabuk iyileşme imkanına kavuşuyorsunuz.

Yatmayı unutun yatma iyileşmeyi hızlandırır. Mümkün mertebe size şunu tavsiye ediyorum: hareket, hareket, hareket!

Kıymetli ve ehli doktorlarımız ondan sonra neler yapacağını zaten biliyor.

Bazı arkadaşlar ‘korkuyorum, ya ameliyat başarılı olmazsa’ diyor. Ayak ameliyatından kimse ölmez. Herkese sesleniyorum: Sorun olduğunda ayağınızdan ameliyat olmazsanız bunun acısını bir ömür çekersiniz. Ama ben her şeye rağmen ameliyat olacağım derseniz doğru karar vermişsinizdir.

Ondan sonra ameliyatta kendinizi ilk doktorunuzun ellerine teslim edeceksiniz, daha sonra da Allah’a.

Cesaret – Korkmamak – Ölüm korkusunu yenmek

**          **          **         

Benim koğuşumda bir adam vardı. Aynı ayak bozukluğu onda da var. 2 defa hastaneye ameliyata gitti. Fakat ameliyat başında kalp ritmi bozuluyor. Haydi doğrudan doğruya tekrar ameliyat odasına.

Bunu bir iki defa tekrarlıyorlar. Zaten ameliyat masasında yatınca eğer kalp hastalığı ile ilgili bir şey varsa ameliyata sokmuyorlar. Korkan adam birdenbire yürüyor.

Bizim ameliyatımız öyle saatlerce sürmüyor. 1 – 2 saat içinde bitiyor. Bu hastalıktan mustarip olanlara sesleniyorum gidin ameliyatınızı olun.

VETERANLARIN MUHTEŞEM GECESİ

Lüleburgaz Veteran Futbol Takımımızın geçtiğimiz Cuma gecesi Tepe Restoran’da yemekli muhteşem eğlencesi vardı.

100 kişiye yakın bir topluluk, şahane bir gece geçirdik. Lüleburgaz eski belediye başkanımız Sayın Emin Halebak ve şu anki belediye başkanımız Sayın Murat Gerenli ve Lüleburgaz’ın tanınmış insanlarının iştirakiyle gerçekleşti gecemiz.

Lüleburgaz Veteran Takımı’nın Başkanı sayın Soner Emek’in açılış konuşmasından sonra saz heyeti de masalara giderek istenilen şarkıları söylerken misafirlerin de şarkılara eşlik etmesi şahane bir tablo ortaya çıkarttı.

Tepe Restoran’a da patronundan tüm garsonlara kadar hepsine teşekkür ediyorum. Her şey lezzetli ve boldu.

Aslında böyle geceler sık sık tertiplenmeli ve halkımızın ekonomik zorlukları bir nebze olsun unutturulmalı. Türkiye elbet bir gün gelecek bu bozuk enflasyonu mutlaka yenecek. Yeter ki bir olalım ve tasarrufa bağlı kalalım.

Bu yazı 2057 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» Büyükler ve çocuklar
» BENİM GÖZLERİM GÖRECEĞİNİ GÖRDÜ
» Yanlış ülkeyi işgale kalkan ordu!
» KALPTEN DİNLEMEK
» PARANIN ALAMADIĞI
» VİETNAM’DA BİR ASKER
» TUZLU KAHVE
» ISLIK
» KARA KOYUN
» PARA
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter