16 Ağustos 2022 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Cengiz Gürkan
Covid-19 aşısı olanların dikkatine
Yazı Tarihi: 11 Mart 2022 Cuma 06:23

Aşı kaynaklı ölümcül Spike Protein (Başak Proteini) ataklarını ve sitokin fırtınasını önlemenin yolu!

 

Çörek otunun (Nigella Sativa) spike proteinlerini nasıl etkisizleştirdiği bilimsel yayınlarla da kanıtlanmıştır.

Öncelikle Spike Proteini nedir diye bakalım.

Aşılarla vücuda zerk edilen mRNA, hücreye girerek Spike Proteini sentezlenmesine sebep olur. Vücut bu Spike Proteinlerini yabancı madde olarak kabul ettiği için bir immün yanıt oluşturur ve mücadeleye başlar. Sözde bağışıklık da burada başlar. Oysa durum böyle değildir. Mevcut Spike Proteinleri vücuttaki ACE2 reseptörlerine tutunur ve burada enflamasyona yol açan sitokin sentezlenir. Sitokinler ise vücutta olağanüstü bir enflamasyonu tetikler: Sitokin Fırtınası. Bu aşırı enflamasyon yıkıcıdır. Aşılıların vücut direncinin düşmesi, kanser dahil pek çok hastalığa aşıdan sonra kolayca yakalanmaları ve hastalıkları ağır geçirmelerinin sebebi işte budur. Vücut böyle ciddi bir enflamasyon durumuyla kolay kolay baş edemez.

Peki mRNA aşılarıyla vücuda sokulan bu mRNA‘lar ile sentezlenen Spike Proteinlerini ve dolayısıyla sitokin fırtınasıyla bu zincirleme reaksiyonu önlemenin yolu nedir?

Çörek otu. Nasıl mı?

Çörek otunda bulunan etken maddelerden Nigellidine, Caryophyllene Oxide (Kuryopilan Oksit),           α–Bergamotene ve        β–Bisabolene, Spike Proteinlerle bağlanarak bu Glikoproteinlerin vücuttaki ACE2 reseptörlerine tutunmasını önler. Spike Proteinler ACE2 reseptörlerine tutunamayınca vücut immün yanıt oluşmaz.  Çünkü Cytokine sentezlenmez ve Cytokine Fırtınası oluşmasına meydan verilmez. Yıkıcı reaksiyon zinciri en başından koparılır.

Bakınız Resulullah (S.A.V.) çörek otuyla ilgili ne söylemiştir; “Şu çörek otunu kullanmaya devam edin, çünkü onda ölümden başka her hastalığa şifa vardır” Sünen-i İbn Mace No: 3447

Günlük kullanım olarak tok karnına bir çay kaşığı çörek otunun yemeklerden sonra tane olarak çiğnenmesini ya da 1 çay kaşığı çörek otu yağını su veya meyve suyu ile yemeklerden sonra önerebiliriz.

Sağlıkla kalın, sağlıcakla kalın.

 

Bu yazı 2284 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» Rezene çayının faydaları nelerdir?
» İNCİR
» KİRAZ SAPININ FAYDALARI NELERDİR?
» Hayıt tohumunun faydaları
» Isırgan tohumunun faydaları
» Azgın teke otunun faydaları nelerdir?
» Kantaron yağının faydaları nelerdir?
» Covid-19 aşısı olanların dikkatine
» Dağ kekiğinin faydaları nelerdir? Nasıl olur, nasıl tüketilir?
» Keçiboynuzu tozu faydaları nelerdir? Neye iyi gelir?
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter